Keynote Panelimiz 13 Nisan 2016, saat 11:00 - 12:00

İnsan Yönetiminin Sihirbazları, İnsan Sermayesinin Yönetiminde Yeni Trendler ve UygulamalaKeynote Panel KonuşmacılarımızEşber Çekiç - Kibar Holding, İK Bölüm Başkanı

1958 yılında Ankara'da doğan Eşber Çekiç, lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Hema Hidrolik Makina Sanayinde A.Ş. de bir yıl kadar Makina Mühendisi olarak çalışan Eşber Çekiç, 1984 – 2004 yılları arasında Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.'de 10 yıl Üretim alanında, 10 yıl ise İnsan Kaynakları alanında farklı pozisyonlarda görev almıştır. 2004 yılında Tofaş İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevinden , Koç Holding İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü görevine atanmış ve bu görevi 2010 yılına kadar sürdürmüştür. 2010 yılında Betek Boya ve Kimya San. A.Ş.de Kurumsal Gelişim Genel Müdür Yardımcılığı görevini 2013 yılına kadar sürdürmüştür. Evli ve bir kızı olan Eşber Çekiç, Temmuz 2013 tarihinden itibarinden Kibar Holding İnsan Kaynakları Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
Melih Ozuyar - Şişecam Topluluğu, İK Direktörü

İnsan kaynakları yöneticiliğinde uzun bir deneyime sahip olan Melih Özuyar, 25 yıllık iş yaşamı süresince Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’da çeşitli görevlerde bulundu. Gazi Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, petrol, gaz, inşaat, bilgi ve iletişim teknolojileri, hızlı tüketim ürünleri gibi farklı sektörlerde çok uluslu firmalarda çalıştı. Kariyer yolculuğuna Shell’de başlayan Melih Özuyar, Türkiye ve Gabon’da Tedarik Zinciri ve Lojistik Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Lafarge Türkiye’nin İnsan Kaynakları Bölümünün başına geçti. 2000 Yılı’nda Nortel Networks Firması’nın Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu İK Direktörü oldu. 2003 Yılı’nda Dubai’ye taşınarak Hewlett-Packard Firması’nın Orta Doğu İK Direktörü olan Melih Özuyar, 2007 yılında Türkiye’ye dönerek Yıldız Holding (Ülker)’in tüm İK Operasyonlarının başına geçti. Melih Özuyar 2013 yılından beri Şişecam’da Topluluk İnsan Kaynakları Direktörü olarak kariyerine devam etmektedir.
Semra Akman - Borusan Holding, İK Başkanı

1961 Yılında Ankara’da doğan Semra Akman, lise eğitimini Ankara Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra, ODTÜ Mühendislik Fakültesi - Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden lisans diplomasını aldı. Profesyonel iş hayatına 1984 yılında otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Hema Dişli Sanayii’nde başladı. Stok ve Üretim Planlama Birim Yöneticisi olarak görev yaptı. Daha sonra Ciba-Geigy Türkiye’de sırasıyla Sistem Analisti, Uygulama Geliştirme Birim Yöneticisi ve Bilgi Sistemleri Müdürü olarak çalıştı. 1996 yılında göreve başladığı Borusan Makina’da, 6 yıl Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görev yapan Akman, 2002 yılında Borusan Makina’nın İnsan Kaynakları Müdürü ve 6 Sigma Yayılım Sorumlusu oldu. 2004 yılında Borusan Holding İnsan Kaynakları ve 6 Sigma Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna terfi etti. Semra Akman 2013 yılı Temmuz ayından bu yana Borusan Holding İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.
Şengül Demircan - HSBC Bank, İK Genel Müdür Yardımcısı

Türkiye’deki çok uluslu firmalarda son derece güçlü ve çeşitli bir İnsan Kaynakları liderliği geçmişine sahip olan Şengül Demircan, Mayıs 2011’den bu yana HSBC Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Bu görevi öncesinde Avea’da 2007-2011 yılları arasında İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı ve 2004-2007 yılları arasında Danone Tikveşli’de İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Kariyerine Arthur Andersen’da Yönetim Danışmanı olarak başlayan Şengül Demircan, 2001-2004 yılları arasında da Ernst & Young’da İnsan Kaynakları Danışmanlık Müdürü olarak görev yapmıştır. Danışmanlık kariyerinde, çalışan stratejisi, değişim yönetimi, kurum kültürü ve yeniden yapılanma alanında uzmanlaşan Demircan, tüm İnsan Kaynakları faaliyetlerinde de önemli bir deneyime sahiptir. Evli ve iki çocuk annesi olan Şengül Demircan, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. Boğaziçi Üniversitesi'nde Executive MBA programına devam etmektedir.


Keynote panel sponsorumuz Data Expert ve
Panel moderatörü Yasin Altunkaya

M.Yasin Altunkaya - Data Expert, Yönetici Ortak

Sponsorlarımız
  • Data Expert

İlanlar